Hlavní strana Mapa webu Kontaktní informace

dotace

Vytiskněte si stránku Nízkoenergetické domy a pasivní domy upravenou pro tisk.

V této oblasti je podporována výstavba nových budov a změna staveb stávajících budov určených k bydlení splňující pasivní energetický standard.

Základním kritériem je dosažení výpočtové hodnoty měrné roční potřeby tepla na vytápění na úrovni 20kWh/m2 podlahové plochy nebo nižší u rodinných domů.

Průměrný součinitel prostupu tepla obálkou budovy nepřekročí hodnotu 0.22 W/(m2.K) u rodinných domů.

Neprůvzdušnost obálky budovy bude garantována a ověřena testem.

Prokázání těchto požadavků bude doloženo autorizovaným inženýrem v oborech pozemní stavby, technika prostředí a technologická zařízení budov autorizovaným architektem nebo energetickým auditorem.

Pokud budou splněna všechna tato kritéria, tak první vlastník pasivního domu obdrží dotaci ve formě fixní částky, která v tomto případě činí 220.000,-Kč na rodinný dům v pasivním standardu.

nízkoenergetické domy

Náklady na vytápění klesnou u nízkoenergetického domu na polovinu oproti klasické výstavbě. Proč tedy nezvolit takovou technologii, která Vás navždy zbaví špatného pocitu z protopených peněz?

15 - 50kWh/m2.a

pasivní domy

Tepelná ztráta u pasivního domu tak nizká, že běžný systém vytápění není zapotřebí. Komfort, ekologie a v neposlední řadě ekonomické plus...

1 - 15kWh/m2.a

interiéry

Krásný, ekologický, plně funkční dům určitě vyžaduje moderní design v oblasti interiéru. Firma Casaverde se specializuje na moderní, retro - viktoriánské či klasické renovace koupelen, rekonstrukce pokojů, celých bytů, bytových jednotek i domů...

kontaktní informace

  • #   DUŠAN KLIMOSZEK
  • #   NA PODLESÍ 1082,
           739 32 VRATIMOV
  • #   +420 739 247 287
  • #   info@casaverde.cz
  • #   www.casaverde.cz

Celkem    153536
Dnes        26
Online      2