Hlavní strana Mapa webu Kontaktní informace

pasivní domy

Vytiskněte si stránku Pasivní domy upravenou pro tisk.

Tepelná ztráta tak nízká, že běžný systém vytápění není zapotřebí. Komfort, ekologie a v neposlední řadě ekonomické plus je typickým hlavním rysem pasivních domů, protože pasivní domy spotřebují na topení jen asi desetinu energie oproti domům dosud běžným.

Pasivní dům je dům, který je zkonstruován tak dobře, že za dobu své životnosti ohrožuje životní prostředí podstatně méně než jiné domy.

Pasivní je proto, že většina tepla, které je potřeba na zachování tepelné pohody se do domu dostává pasivními způsoby, z lidí, z používání spotřebičů, z osluněných jižních částí.

Část energie vyžaduje větší aktivitu a to mechanické větrání, které zajišťuje zpětný zisk tepla z odpadního vzduchu a zisk tepla ze země pomocí zemního výměníku tepla. Aktivní prvek, tedy zdroj tepla, dodává do domu již jen velmi malé množství tepla a to po krátké období v roce prostřednictvím ohřevu čerstvého vzduchu.

Pasivní dům, jako stavební koncepce, neřeší použití stavebních materiálů. Aby se ale jednalo o dům skutečně „ekologický“, je zapotřebí dále volit takové materiály, které mají co nejpříznivější ekologickou bilanci. To znamená, že na jejich výrobu bylo spotřebováno co nejméně energie a co nejméně toxických látek, samotné materiály jsou netoxické, jsou recyklovatelné a nejlépe jako surovina obnovitelné.

Na trhu se začíná objevovat stále více rádoby konstruktérů, jež nabízejí nejlepší technologie pro stavbu pasivních domů. Proto si vyberte takovou firmu, která myslí zeleně, vidí zeleně a prostě cítí zeleně.

Projekt Casaverde Vás v oblasti pasivních domů zavede do komnat ekologického stavitelství, jež jen díky dokonalosti všech článků, které dokonalý dům dělají lze naplnit Vaše představy.

Pasivní domy

Téma: Pasivní domy

nízkoenergetické domy

Náklady na vytápění klesnou u nízkoenergetického domu na polovinu oproti klasické výstavbě. Proč tedy nezvolit takovou technologii, která Vás navždy zbaví špatného pocitu z protopených peněz?

15 - 50kWh/m2.a

pasivní domy

Tepelná ztráta u pasivního domu tak nizká, že běžný systém vytápění není zapotřebí. Komfort, ekologie a v neposlední řadě ekonomické plus...

1 - 15kWh/m2.a

interiéry

Krásný, ekologický, plně funkční dům určitě vyžaduje moderní design v oblasti interiéru. Firma Casaverde se specializuje na moderní, retro - viktoriánské či klasické renovace koupelen, rekonstrukce pokojů, celých bytů, bytových jednotek i domů...

kontaktní informace

  • #   DUŠAN KLIMOSZEK
  • #   NA PODLESÍ 1082,
           739 32 VRATIMOV
  • #   +420 739 247 287
  • #   info@casaverde.cz
  • #   www.casaverde.cz

Celkem    153536
Dnes        26
Online      2